Genel

Seda Sayan’dan Çağlar Ökten’e Şok Soyadı Davası

Seda Sayan Çağlar Ökten'e dava açtı

Seda Sayan’dan Çağlar Ökten’e Şok Soyadı Davası. 60 yaşındaki sanatçı Seda Sayan 35 yaşındaki Çağlar Ökten ile hayatlarını birleştirip sade bir tören eşliğinde nikah masasına oturmuştu. Evliliği ile magazin gündeminden düşmeyen ünlü isim Seda Sayan evlenmeden önceki soy ismini kullanmak için mahkemeye başvurduğu öğrenildi. Seda Sayan’ın soyadı davası magazin gündeminde büyük yankı uyandırdı. Ünlü şarkıcı ve sunucu Seda Sayan konserlerine hız kesmeden devam ederken soyadı davası da açtı.

Seda Sayan, dava dilekçesinde isminin nüfus kayıdında Aysel Gürsaçar Ökten olarak geçtiğini ifade edip Ökten’in resmi işlemlerde bulunurken sorun yaşattığı bu sebeple evlenmeden önceki soy ismine geçmek istediğini belirterek mahkemeye başvurdu. Habere göre Seda Sayan İstanbul Aile mahkemesine gidip soy ismini için davayı kendisi açtı.

Ünlü sanatçı Seda Sayan’ın isminin nüfus kayıtlarında ‘Aysel Gürsaçer’ olarak geçtiğinin belirtildiği dava dilekçesinde şu ifadeler yer alıyor. “Müvekkilim, Çağlar Ökten ile evliliğinden sonra nüfus kayıtlarında soyadı ‘Gürsaçer Ökten’ olarak değişti, bu da sebeple resmi işlemlerde sorun yaşayan müvekkilim işlerinden dolayı evlenmeden önceki soyadı olan ‘Gürsaçer’i kullanmak istemektedir. Müvekkilimin eşi Çağlar Ökten’in de bu konu hakkında rızası bulunmaktadır. Müvekkilimin eşi Çağlar Ökten’in soyadı olan ‘Ökten’in nüfus kaydından silinmesini talep ediyoruz. Müvekkilimin nüfusta ‘Gürsaçer Ökten’ olan soyadının değil se ‘Gürsaçer’ olarak kaydedilmesini istiyoruz.” ifadeleri yer aldı. Dava dilekçesini mahkemeye sunan Seda Sayan kendi soyadını kullanmak istediğini belirtti.

Seda Sayan soyadı davasının istediği gibi sonuçlandığı sebebi ile davadan mutlu ayrılmış. Eşi Çağlar Ökten’in bu konu hakkında ne düşündüğü ise bilinmiyor. Tarsus’lu olan Çağlar Öken müzisyenlik yapmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Devlet Konservatuvarında eğitim almıştır. Klasik Türk müziği üzerine eğitimler alan Çağlar Ökten Seda Sayan’ın 7. kez nikah masasına oturduğu isimdir. Ünlü çift evliliklerine mutlu bir şekilde devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu