Öne Çıkanlar New York Times Onazi Televizyon Kanalları Muhammet Arıkan Zabıta

Bu haber kez okundu.

Su Depolarının Kirlenmesinin Sebepleri

Özellikle su kesintilerine karşı alınan en etkili önlem ise su deposu kullanımıdır. Su depoları özellikle su basıncının yeterli gelmediği durumlarda da alternatif bir çözüm olarak zorunlu olmuştur. Durum böyle olunca su deposu kullanımının sağlık açısından uygunluğunun önemi de irdelenmektedir. Su deposu uygun mateyallerden yapılmış olmakla birlikte, sağlık açısından OKsu deposu dezenfektesi açısından da uygun olmalıdır. Belediye görevleri gerekli kontrolleri sağlamadan su deposu dezenfektesi konusunda analiz yapmadan deponun kullanıma açılmasına izin vermemektedir.

 Su Deposu Kimler Tarafından Kontrol Edilmelidir?

 Su depolarının genellikle büyük binalarda, okullarda, hastanelerde, otellerde, yurtlarda ve özel sağlık kurumlarında kullanıldığı bilinmektedir. Böyle kalabalık binalarda depolardan bina yöneticileri ve kapıcıları sorumludur. Bina yöneticileri ve kapıcıları, düzenli olarak depo yönetmeliği esaslarını kontrol etmeli, günlük kontrolleri yaparak düzenli bakım kriterlerine uygun tedbirleri almalıdır. Gerekli hallerde su deposu dezenfektesi testleri için belediye görevlilerinden yardım alınmalıdır. Gerekli kontroller OKve su deposu yalıtımı için konuda uzman firmalardan bakım desteği sağlanmalıdır.

 Su Deposu Yalıtımı Neden Önemlidir?

 Su depoları kullanıldıkça bir takım problemler yaşanmaktadır. Zamanla aşınan ve bağlantıları eskiyen depolarda yalıtım sorunları olmaktadır. İyi su deposu yalıtımı sağlanmayan durumlarda suyun kalitesi bozulmakta su kirlenmekte ve sızdırma sorunları yaşanmaktadır. Bu nedenle düzenli aralıklarla su deposu yalıtımı ve dezenfektesi yaptırılmalıdır. Su deposu kullanım yönetmeliğine uygun hareket edilmelidir.

 Su Depolarının Kirlenmesine Neden Olan Etmenler Nelerdir?

 Şebeke sularının arıtımı tam yapılmadan su verildiğinde, gizli boru kırıklarından sızan çevresel atık sular suların kirlenmesine sebep olabilmektedir. Zamanla depolarda biriken böcek ölüleri, solucan, kedi, köpek vs. hayvan ölüleri de depoların kirlenmesine sebep olmaktadır. Bu tür sorunlar depolardaki suya mikrop bulaştıran başlıca nedenlerdir. Şebeke suyu depolarda sağlıklı bir şekilde korunamadığında insan sağlığı tehlike altına girmektedir.

 Depolarda yaşanan fiziksel ve kimyasal değişimler sudan ayrılan demir, yosun, kireç vs. maddelerin depolarda birikmesine yol açmaktadır. Bu durum depoda biriken ve mikrop üreten bir kir tabakası oluşturmaktadır. Tüm bu detaylar düşünülerek mutlaka düzenli aralıklarla isttas.com.tr su deposu temizliği ve izolasyonu görevlileri çağırılarak deponun bakımı sağlanmalıdır. Depo kontrollerinin uzman kişiler tarafından yapılması çok önemlidir. Özellikle yaz aylarında havaların ısınması suyun daha çabuk kirlenmesine yol açmaktadır. Yaz aylarında sık sık OKisttas.com.tr su deposu temizliği ve izolasyonu aranarak bakım talep edilmelidir.

 Su Depoları Nasıl Temizlenir?

 Su depolarının temizliğinde profesyonel yaklaşım çok önemlidir. Profesyonel yöntemlerle çalışan isttas.com.tr su deposu temizliği ve izolasyonu görevlileri doğru tekniklerle temizleme yapma konusunda uzmandır. Müşteri memnuniyeti esaslı çalışma şekliyle her türlü depo sorunu çözülmektedir. Su deposu temizliğinde öncelikle deponun boşaltılması sağlanmaktadır. Temizlik aşamalarına başlandığında öncelikle kaba temizlik yapılmaktadır. Daha sonra kimyasal temizlik yapılarak hijyen sağlanmaktadır. İnce temizlik işlemleri itina ile yapıldıktan son durulama işlemine geçilmektedir. Durulama işlemi çok önemlidir. Depoda hiçbir kalıntı olmaması için özenle durulama yapılmaktadır. Dezenfekte işlemi ardından tekrar durulama işleminin yapılması önemlidir. İşlem bittiğinde depoya su verilir ve içme suyu testleri yapılarak veriler kayıt altına alınmaktadır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.