Öne Çıkanlar ziyaret Hırsız Metin Akpınar Amerikan Ulusal Futbol Ligi Lazer çipi

Bu haber kez okundu.

FATİH ERYILMAZ (KKTC) KARANTİNADA VERİMLİ  DERS ÇALIŞMA TAVSİYESİ

KKTC Fatih Eryılmaz, tüm dünyanın soru haline gelen covid-19 salgını nedeni ile evlerde karantina altında olduğumuz şu günlerde hayatın devam ettiğini çalışmamız gerektiği bilincini taşımamız gerek. O yüzden özellikle öğrenciler bu karantina günlerini iyi değerlendirmelidir. Tatil gibi gelen bu günler aslında tatil değildir.

Kıbrıs Fatih Eryılmaz, Ders çalışmak öğrencilerin hiç istemediği ama en gerekli olan olgudur. Ders çalışmak aslında uzun uzun dersin başından kalmamak, gecenizi gündüzünüzü ders vermek demek değildir. Verimli çalışmak aslında kendine ders dışında zaman ayırmak ile olur. Verimli ders çalışmak için belli başlı kesin sonuç yöntemler vardır. Öncelikle bu yöntemlerimizi açıklamadan önce birazcık kişisel değerlendirme yapmakta fayda vardır.

KKTC'li Fatih Eryılmaz, birey öncelikle kendine sormalıdır.’’Neden ders çalışmak zorundayım’’. Çünkü geleceğine oluşturan bilgileri öğrenmek zorundasın. İyi bir gelecek öğrenilen doğru bilgilerin kullanılımı ile mümkündür. Evvela bunu bilinçli bir şekilde idrak etmek gereklidir. Daha sonra ki aşama ise ders çalışmaya karar verip planımızı hazırlamaktır.

HEDEF BELİRLEME

İlk etapta uzun ve kısa vadeli hedefler belirlenmelidir. Hedefsiz başarı elde edilemez. Uzun vadeli hedefimiz okuldan sonraki hedeftir. O halde biz ilk hedef olarak kısa vadeli hedefe yönelmeliyiz. Hedefimiz ders notu olmamalıdır. Hedef olabildiğince bir şeyler öğrenmek olmalıdır. Asla negatif düşünülmemelidir. Ancak olmayacak hayallerin peşinden de koşmamak gerekir.

PLAN YAPMA

Hedef belirlendikten sonra plan yapmak gerekir. Çünkü artık hedefe giden yol bellidir. Sadece o yala en doğru ve kısa yoldan nasıl gidileceğinin planını yapmak gerekir. Örnek vermek gerekirse; bir günlük plan olabilir. Limanbet Çalışacağınız ders saatlerini planlayabilirsiniz. Dinleneceğiniz, oyun oynayacağınız ya da ders dışı kitaplar okuyacağınız zamanlar yaratabilirsiniz. Planınızı yaptıktan sonra mutlaka bu plana uymak zorunda hissetmeniz gerekir. Ancak başarı bu şekilde sağlanır.

İYİ ORTAM

Plandan sonra en önemli yöntem çalışma ortamıdır. Sessiz, iç açıcı ve hava alabilen bir ortamda çalışmanız sizi başarıya götürür. Etrafta dikkat dağıtacak her hangi bir nesnenin olmaması bu açıdan çok değerlidir. Eğer evinizde böyle bir ortam yoksa bu ortamı kendinizi yaratabilirsin. Asla imkanım yok dememelisiniz. Olumsuz düşünceye asla yer yok.

ZAMANI İYİ KULLANMA

Zamanı iyi kullanmak ancak zamanında uyuyup uyanmak ile mümkündür. Eğer saat sabah 8’den sonra uyanıp gece 12’den sonra uyuyorsanız asla başarı elde edemezsiniz. Küçük bir zaman planı yapmak gerekirse;

08:00’de uyanıp 09:30’a kadar kahvaltıyı halledelim. Daha sonra 40 dakika ders 40 dk dinlenme şeklinde ders çalışabilirsiniz. Çünkü bütün gün karantina yüzünden evdesiniz ve yapacak pek fazla şeyiniz yok. 40 dakika dinleme molalarında spor yapabilir, müzik dinleyebilir ve dizi işleyebilirsiniz. Ya da herhangi bir kitabı okuyup ruhunuzu ve beyninizi dinlendirebilirsiniz. Ailenizle, kardeşlerinizle ilgilenebilir onlara yardımcı olarak aranızı geçirebilirsiniz. Dersin zorluğuna göre çok fazla dersi aynı gün çalışmamakta da fayda var. Akşam olduğunda ise her çalışılan ders hakkında kısa tekrar yaptıktan sonra en geç 23.00’da uyumanız gerekir.

Zamanı hep ders çalışarak geççirmek verimli bir yöntem değildir. Arada yeni bilgilere yer açmak için kafayı boşaltmak gerekir. Bu yüzden sistemli olarak zamanı kullanmakta fayda vardı. aşırıya kaçmadan ruhu ve bedeni sıkmadan ders çalışmalıyız.

İYİ BESLENME

Tabi ki en önemli konulardan biri iyi ve dengeli beslenmedir. Çünkü zihnin çalışması vitaminler sayesindedir. ‘’Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur’’ ata sözünden yola çıkarak iyi beslenen bir bünyede zihinde güçlüdür. Aç karnına ders çalışılmayacağı gibi, tıka basa yemek yersek de ders çalışamayız. Bu duruma özellikle dikkat etmek gerekir. Abur cuburdan uzak periyodik şekilde sebze, baklagil ve et yememiz gerekir. Kahvenin ne kadar zihni açtığı söylense de aşırıya kaçılmamalıdır. Uyku kaçırabilir. Yemek yedikten yarım saat sonra dersin başına geçmeliyiz. İçecek olarak gazlı içeceklerden uzak durmak çok önemlidir. Bunun yerine ada çayı, ıhlamur benzeri içecekler daha faydalı olur. Son olarak bu içecekler ders çalışma esnasında içilmemeli aralarda içilmelidir! Açıklamalarında bulundu.

Fatih Eryılmaz Kimdir?

 Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde gerçekleştirmiş olduğu başarılı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren bir ismi bugün sizlere tanıtmak istiyorum.

Bu isim, haber başlığımızda da vurgulamış olduğumuz gibi Fatih Eryılmaz beyefendidir. Fatih Eryılmaz, Türk asıllıdır ve aynı zamanda da Kıbrıslı bir iş adamıdır.

Kıbrıs’ın pek çok alanda yatırıma ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Elbette tek başına Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisini ayağa kaldıracak güce sahip olmayabilir. Fakat gerçekleştirdiği projeler ile yüzlerce kişiyi istihdam etmesi bile Kıbrıs için değerlidir.

Fatih Eryılmaz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde faaliyetlerini sürdüren iş adamı Fatih Eryılmaz’ın çok sayıda sektöre girdiği kaydedilmiştir. Peki bu sektörler nelerdir? Hemen sizler için tek tek sıralayalım.

Fatih Eryılmaz Kıbrıs

Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür. Bunlar elbette sadece bizim bildiğimiz sektörler.

Fatih Eryılmaz beyefendinin Kıbrıs içerisinde farklı sektörlere de uzandığı kuvvetle muhtemeldir.

Yiğitler Tekstil Sanayi A.Ş. Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın sahibi olduğu şirkettir. Şirket bünyesinde onlarca kişinin istihdam edilmesine vesile olan Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve aynı zamanda Türkiye içerisinde de adından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir.

Kıbrıslı değerli iş insanı olan Fatih Eryılmaz’ın, Müşkülpesent Lokantası’nın da sahibi olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu lokanta, adından da anlaşılabileceği gibi, gerçekten zor beğenen kişiler için hazırlanan bir lokantadır. Dışarıda yemek yemek, elbette pek çok kişi için oldukça değerlidir.

Çünkü genelde dışarıda bir lokantaya giderken, yanımızda çok sevdiğimiz ailemiz ya da iş arkadaşlarımız bulunur. Ailemizi ve iş arkadaşlarımızı konforlu, nezih, yemeklerinin de lezzetli olduğu bir lokantaya götürmek son derece değerlidir.

Bu bağlamda Türk asıllı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetli olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasını, yemekleri zor beğenen kişilere bilhassa tavsiye etmek isterim. Bildiğiniz gibi, Müşkülpesent kelimesinin sözlük anlamı; ince eleyen, sık dokuyan, zor beğenen, oldukça seçici ve titizdir.

İşte Müşkülpesent Lokantasının kuruluş amaçlarından biri de, bu tarz zor beğenen ve titiz müşteriler için adeta biçilmiş kaftan olmasıdır. Ailenizi, sevdiklerinizi, iş arkadaşlarınızı, komşularınızı nezih bir lokantada ağırlamak isterseniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sevilen iş adamlarından olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasına gitmenizde yarar vardır.

Kuzey Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın Müşkülpesent Lokantası hakkında fazla söz söyledik.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.